دل تکانی

بسم الله الرحمن الرحیم

اینروزها همه دارند خونه تکانی میکنند. شیشه های غبار گرفته و خاکستری رو پاک میکنند. فرشهای کثیف رو میشورند تا رنگ و روش باز شه. دیوارها رو دستمال میکشند تا دوده ها و سیاهیش برطرف شه. سبزی سبز میکنند و دورش یک روبان قرمز و یا صورتی میبندند. میرن سراغ زیر زمینها و انباری ها و هرچی خرت و پرت هست مجددا چک میکنند و نصفش و برای دور ریختن آماده میکنند. تارعنکبوتهای خونه رو میگیرند و خلاصه از کاشیهای حموم گرفته تا کابینتهای آشپزخونه با سیم و سفید کننده می افتند به جونش و حالا نساب و کی بساب!؟
خلاصه بعد از چند روز فشار و زحمت میبینی که خونه داره برق میزنه و شده دسته گل - البته برعکس خونه ما که هرچی همسر مکرمه فشار میاره ما هنوز زیر بار نرفتیم (البته جسارت نشه که تصور کنید بنده ز.ذ نیستم)- بعد از اون با لباسهای نو عطر و ادکلن و هزار تا جنگولک بازی دیگه مثلا میخواهیم ثابت کنیم که عید شده و به هم تبریک میگیم.

قلب تکانی

حالا این مطلب بالا رو داشته باشین و ببینیم چند درصد از ما واقعا رجوع میکنیم به دلهامون و اون رو حسابی گرد گیری میکنیم. آیا به دیواره های دوده گرفته از گناهش و سیاه شده از کدورتش دست میزنیم. آیا میریم جک و جونورهایی که به جای خدا توی دلمون لانه کرده اند رو بیرون کنیم. آیا برای صاحب اصلیش که خدا هست - که خودش گفته من توی قلب مومن جا دارم- آماده اش کرده ایم؟ آیا اصلا باور داریم که دلمون کثیف شده و احتیاج به غبار روبی اساسی داره؟ یا نه فکر میکنیم که دلمون مثل آیینه صافه؟ آیا به این فرمایش مولا علی علیه السلام اعتقاد داریم که هر روزی که در آن گناهی صورت نگیره عیده؟؟ آیا واقعا روزهای آینده برای ما عید در عید خواهد بود؟؟
بیاییم از عید واقعی داشته باشیم و بیشتر لذت ببریم.

/ 5 نظر / 38 بازدید
آشنا

گل گفتی ولی اميدوارم اون جک وجونوره ما نباشيم

محمد مهدي تهراني

کاش يک دهم اون مقداری که به محيط اطرفمون و خونه تکونی خونمون توجه داشتيم به دلمون هم نگاه می کرديم. می ديدم تو سالی که گذشت چقدر آسمونی بود و چقدر زمينی. بعدم فکر می کرديم چه جوری بايد به سمت جلو حرکت کنيم و اونی بشيم که او می خواد... يا حق

خادم

سلام فقط خواستم بگم،از اينکه به گاهی سر ميزنی،ممنونم.

پیام تبسم

سلام اگه یه نگاهی به خونه دلمون بکنیم عید خیلی بیشتر و قشنگتر می شه به شرط اینکه از سالی که گذشت از کارهایی که انجام دادیم عبرت بگیریم و هیچ وقت دل هیچکس رو نشکنیم. سال نو مبارک