اصولگرای اصلاح طلب
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ اصولگرای اصلاح طلب
آرشیو وبلاگ
      اصولگرای اصلاح طلب
(مقام معظم رهبری: بنده معتقد به اصولگراى اصلاح طلبم؛ اصول متین و متقنى که از مبانى معرفتى اسلام برخاسته، با اصلاح روش ها به صورت روزبه روز و نوبه نو.)
چرا دولت سیاست اسناد را برگزیده است؟ نویسنده: اصولگرای اصلاح طلب - ۱۳٩٢/۱/۱٧

چرا دولت "سیاست اسناد" را برگزیده است؟

سیاست اَسناد یا افشاگری (Scandal Politics) در واقع مشی انتخاباتی ای است که در آن رقیب انتخاباتی به جای نقد اصولی طرف مقابل یا ارائه طرحهای جدید و راهگشا برای حل مسائل یک کشور، رو به برملا کردن مسائل شخصی و خصوصی طرف مقابل میکند تا وجه اجتماعی حریف را در نزد مردم تنزل داده و موجب افزایش درصد آرای رای دهندگان شود.

جلسه استیضاح مرتضوی و فیلم احمدی نژاد از لاریجانینمونه اینگونه سیاست را میتوان در رقابتهای انتخاباتی ریاست جمهوری در آمریکا مشاهده کرد،‌ به عنوان مثال:

در یکی از مناظره های تلویزیونی زنده بین اوباما و رقیب او میت رامنی، ابتدا رامنی اوباما را سرزنش میکند که چرا در طول این چند سال از ایران غافل بوده تا به توسعه برنامه هسته ای خود بپردازد و اوباما در پاسخ و بدون دفاع از عملکرد خود، رامنی را به خاطر همکاری غیر مستقیم با ایران، متهم به خیانت به ملت آمریکا میکند عین جملات اوباما این بوده است:

"وقتی ما برای اطمینان از تاثیرگذاری تحریم ها در ائتلاف بین المللی مان تلاش می کردیم، شما هنوز در یک شرکت نفتی چینی که با ایران همکاری داشت، سرمایه گذاری می کردید. حالا این مردم آمریکا هستند که باید قضاوت کنند و بگویند چه کسی در وضع تحریم های موثر علیه ایران بهتر عمل می کند." (متن کامل را از اینجا بخوانید)

نمونه ایرانی شده‌ی این قضیه را هم همگی در جلسه استیضاح وزیر محترم کار -آقای شیخ الاسلامی- در مجلس دیدیم که رئیس جمهور به جای دفاع از عملکرد آقای مرتضوی با ارائه فیلمی به تخطئه برادران لاریجانی پرداخت.

حال سوال اینجاست همانطور که بارها برخی از بلندپایه ترین مسئولین دولتی دست به افشاگری در مورد افرادی غیر حاضر در جلسات میزنند و اتهاماتی غیر قضایی را به خاطر تبرئه خود مطرح میکنند -که شدیدا هم مورد عتاب رهبر معظم انقلاب قرار میگیرد و آن را عملی خلاف شرع و قانون میدانند- پس چرا دولت در مواجه با رقبای سنگین وزنی همچون قالیباف، به جای دفاع از عملکرد خود، دست به پرونده سازی علیه شهرداری تهران و معاونتهای زیر مجموعه شهرداری زده و از هم اکنون نسبت به شهردار پرتلاش تهران که هنوز رسما کاندیدای انتخابات نشده است، فضای بگم بگم راه انداخته است.

در پس این سیاست اسناد توسط دولت چه چیزی نهفته است؟ آیا منتظر است تا بار دیگر حضرت آقا مسئولین را به همدلی و ترک تخاصم فرا خواند؟ کافیست در این چند هفته سری به سایتهای رسمی خبرگزاری های دولتی بزنید و ببینید که روزی نیست که علیه شهردار تهران و مجموعه شهرداری، مطلبی مخرب گفته نشده باشد.

شما پاسخ دهید که این ترس برخی دولتمردان و پناه بردن به سیاست افشاگری، ناشی از چیست؟

  نظرات ()
مطالب اخیر چهارسال آزگار! دعای رهبری در مورد روحانی تحقق یافت چه کسانی از قالیباف حمایت میکنند (بخش اول) پناهیان: تخریب قالیباف حرام است آخرین نظرسنجی بعد از مناظره اول شهاب مرادی: رأی من قالیباف است شرکت در نظرسنجی جدید تبیان شرکت در نظرسنجی سایت صراط نیوز شرکت در نظرسنجی نامزدهای تایید شده روزنامه دیواری ایران سربلند
دوستان من مرد عمل وحيد يامين پور كاپيتان محمود قاليباف و مردم وبلاگ میترا جاودانه دكتر مهدي كوچك زاده یادداشتهای برتر انتخاباتی دكتر محمدحسن قديري ابيانه اندیشکده خرد-دكتر دبیری مهر پايگاه شخصي و اطلاع رساني دكتر قاليباف حضرت آيت الله العظمي سيد علي خامنه اي جبهه پیشرفت و‌عدالت ایران اسلامی-متفا سایت اختصاصی هواداران دكتر قاليباف حجت الاسلام شهاب مرادي دكتر حميد نوروزي-آواي سبز سردار جبهه سازندگی وبلاگ سرباز رهبری خورشید پایتخت وبلاگ شهرکاو سی و پنج نما كارمند مطيع