اصولگرای اصلاح طلب
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ اصولگرای اصلاح طلب
آرشیو وبلاگ
      اصولگرای اصلاح طلب
(مقام معظم رهبری: بنده معتقد به اصولگراى اصلاح طلبم؛ اصول متین و متقنى که از مبانى معرفتى اسلام برخاسته، با اصلاح روش ها به صورت روزبه روز و نوبه نو.)
روکم کنی از شيطان؟! نویسنده: اصولگرای اصلاح طلب - ۱۳۸٥/۱۱/٢۳

روزی شیطان نزد عالمی رفت و با او به گفتگو پرداخت و در ضمن گفتگو، به او گفت: چنانچه برای من دلیل روشن و استدلال قوی بیاوری، من ایمان میآورم و توبه میکنم. عالم که از نیت شیطان غافل بود شروع به آوردن استدلالات گوناگون نمود و چند ساعتی وقتش را برای قانع کردن شیطان صرف نمود تا بلکه او را هدایت کند. تا آنجا که احساس کرد بر شیطان غلبه کرده و بسیار خرسند شد. شیطان در جواب عالم گفت: همه استدلالات تو را پذیرفتم، اما غرض من از تقاضای دلیل منطقی از تو، ایمان آوردن و توبه کردن نبود، بلکه فقط میخواستم چند ساعتی از وقت تو را تلف کرده باشم!
شیطان این جمله را گفت و رفت و عالم فهمید که باز هم فریب شیطان را خورده است.

عالم و شیطان

مولا امیر المؤمنین علی علیه السلام در مورد ارزش وقت میفرمایند:
«إن عُمرک وقتک الذی أنت فیه» یعنی: عمر تو همان زمانی است که در آن بسر میبری (میزان الحکمه/ح۱۴۱۸۳)
و در جای دیگری دارند: «وقتک مغتنم» یعنی: لحظه و امروزت را غنیمت بشمار. (غرر الحکم)

(لازم به توضیح است که مطالب بالا برگرفته از کتاب مدیریت زمان ۲ ، نوشته آقای مهدی نیلی پور میباشد. توصیه میکنم حتما بخوانید.)

حالا با توجه به حکایت بالا، چند دفعه برای ما توی دانشگاه و مترو و مهمانی و ... پیش اومده که شیطان بین ما و شخص دیگری واسطه شده تا فقط وقت ما رو صرف آوردن استدلالات گوناگون بکنه - حالا میخواد بحث سیاسی، مذهبی و فرهنگی و ... باشه- و آخر سر نتیجه ای نداشته باشه به غیر از هدر دادن عمر و افزایش کدورت؟؟!! اصلا چقدر ما تو زندگی نسبت به لحظه های کوتاه زندگی مون ارزش قائل هستیم.

  نظرات ()
مطالب اخیر چهارسال آزگار! دعای رهبری در مورد روحانی تحقق یافت چه کسانی از قالیباف حمایت میکنند (بخش اول) پناهیان: تخریب قالیباف حرام است آخرین نظرسنجی بعد از مناظره اول شهاب مرادی: رأی من قالیباف است شرکت در نظرسنجی جدید تبیان شرکت در نظرسنجی سایت صراط نیوز شرکت در نظرسنجی نامزدهای تایید شده روزنامه دیواری ایران سربلند
دوستان من مرد عمل وحيد يامين پور كاپيتان محمود قاليباف و مردم وبلاگ میترا جاودانه دكتر مهدي كوچك زاده یادداشتهای برتر انتخاباتی دكتر محمدحسن قديري ابيانه اندیشکده خرد-دكتر دبیری مهر پايگاه شخصي و اطلاع رساني دكتر قاليباف حضرت آيت الله العظمي سيد علي خامنه اي جبهه پیشرفت و‌عدالت ایران اسلامی-متفا سایت اختصاصی هواداران دكتر قاليباف حجت الاسلام شهاب مرادي دكتر حميد نوروزي-آواي سبز سردار جبهه سازندگی وبلاگ سرباز رهبری خورشید پایتخت وبلاگ شهرکاو سی و پنج نما كارمند مطيع