اصولگرای اصلاح طلب
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ اصولگرای اصلاح طلب
آرشیو وبلاگ
      اصولگرای اصلاح طلب
(مقام معظم رهبری: بنده معتقد به اصولگراى اصلاح طلبم؛ اصول متین و متقنى که از مبانى معرفتى اسلام برخاسته، با اصلاح روش ها به صورت روزبه روز و نوبه نو.)
کسی که صلاحیت معاون اولی دولت را هم نداشت نویسنده: اصولگرای اصلاح طلب - ۱۳٩٢/۱/٢٤

بازخوانی نامه مقام معظم رهبری؛
رحیم مشایی
صلاحیت معاون اولی دولت را هم ندارد

این روزها بازخوانی نامه مقام معظم رهبری به ریاست محترم جمهوری در 27 تیرماه 1388 در مورد درخواست عزل مشایی از جایگاه معاون اولی هیئت دولت، نکته ای را برای شرایط امروز ما یادآور میشود که بیان آن خالی از لطف نیست.

دستخط مقام معظم رهبری، آیت الله خامنه ای در مورد عزل مشایی

همانطور که از این نامه -درخواست عزل مشایی- برمی‌آید آن است که حضرت آقا انتصاب آقای رحیم مشایی برای پست معاون اولی رئیس جمهور را برخلاف مصلحت دانسته و آن را موجب اختلاف و سرخوردگی میان علاقمندان به ایشان ذکر میکند.

حال چگونه ممکن است کسانی که داعیه پیروی از ولایت و سربازی این مملکت را دارند بپذیرند که مقام معظم رهبری قلباً راضی به ریاست جمهوری مشایی باشند؟ و چگونه مردم ولایت مدار ایران اسلامی راضی خواهند شد که به چنین افرادی رای دهند؟ هرچند که آقای مشایی برای سایر پستهای غیر کلیدی تر و غیر استراتژیک ممکن است فرد مناسبی باشد ولی همانطور که برای معاون اولی دولت مناسب نبود، با توجه به منویات مقام معظم رهبری، قطعا برای ریاست دولت نیز نامناسب است.

  نظرات ()
رهبری هم تکلیف مردم با مشایی را مشخص کردند نویسنده: اصولگرای اصلاح طلب - ۱۳٩٢/۱/٢۱

در لابلای سخنان روز اول فروردین 92 در مشهد

مقام معظم رهبری تکلیف مردم را با امثال مشایی مشخص کردند

به این چند جمله‌ی گزیده شده از رهبری که در ابتدای نوروز امسال در مشهد ایراد فرمودند توجه بفرمایید و سپس تحلیل بعدی آن را بخوانید ببینید واقعا اینگونه هست یا خیر؟!

"این را همه بدانند که آنچه ما برای رئیس‌جمهور آینده نیاز داریم، عبارت است از امتیازاتی که امروز وجود دارد، منهای ضعفهائی که وجود دارد."
ین را همه توجه کنند؛ رئیس‌جمهورِ هر دوره‌ای باید امتیازات کسبی و ممکن‌‌الحصول رئیس‌جمهور قبلی را داشته باشد، ضعفهای او را نداشته باشد."
"
آن چیزهائی که امروز نقاط ضعف شناخته میشود ــ که ممکن است شما بگوئید، من بگویم، دیگری بگوید ــ این نقاط ضعف را باید از خود دور کند"
"یعنی ما در سلسله‌‌ی دولتهائی که پشت سر هم می‌آیند، باید رو به پیشرفت باشیم، رو به تعالی و تکامل باشیم، تدریجاً بهترینهای خودمان را بفرستیم"

محمود و اسفندیار رحیم مشایی

حالا شما قضاوت کنید، کسی همچون آقای رحیم مشایی، که قُل دوم رییس جمهور هستند و به تعبیری نیمه گندیده ایشان محسوب میشوند که تمامی نقاط قوت و ضعف احمدی نژاد در او متبلور است چگونه می تواند نظر رهبری و مردم را به خود جلب کند.

مگر اینکه مانند روزنامه ‌ی ایران، ایشان را دارای نقاط قوتی فراتر از احمدی نژاد و فاقد نقاط ضعف ایشان بدانیم، که صد در صد بعید است.

اگر مشایی رئیس جمهور شود آش دولت همان آش و کاسه اش همان کاسه است، با همان نقاط قوت و ضعف که تازه محتمل است نقاط قوت محمود احمدی نژاد در ایشان کمرنگ تر هم باشد.

  نظرات ()
نظر سنجی انتخابات در پایگاه خبری انعکاس نویسنده: اصولگرای اصلاح طلب - ۱۳٩٢/۱/۱٩

شرکت در نظر سنجی انتخابات در پایگاه خبری انعکاس

نظرسنجی

سایت خبری انعکاس اخیرا -دوشنبه 19/01/1392- نظرسنجی ای در خصوص انتخابات ریاست جمهوری یازدهم برگزار کرده است (لینک زیر):

 

 

http://www.enekas.info/?page_id=19640

لازم است هواداران دکتر قالیباف در آن نظر سنجی شرکت کرده و کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کرده و به تمامی دوستان خود اطلاع رسانی نمایند.

در حال حاضر (ساعات پایانی امروز) دکتر قالیباف دومین فرد پس از خاتمی است، دست به کار شوید تا دکتر اول شود.

  نظرات ()
استفاده از بیت المال در انتخابات نویسنده: اصولگرای اصلاح طلب - ۱۳٩٢/۱/۱٩

استفاده از بیت المال در انتخابات

این جمله حضرت آیت الله مصباح یزدی که اخیرا فرموده اند، که لازم است کاندیداها و حامیانشان آن را آویزه گوش خود قرار دهند:

آیت الله مصباح یزدی

"استفاده از بیت المال برای پیروزی در انتخابات یعنی دزدیدن میلیاردها تومان از میلیون ها انسانی که گرفتاری های بیشماری دارند،برای رسیدن به مقامی احتمالی"

(متن کامل سخنرانی فوق را از اینجا بخوانید)

هم قابل توجه دولتی ها و هم شهرداریها، خیلی باید مراقب بود که از روزنامه های عمومی تحت امر یا بیت المال و اموال تحت اختیارمان نهایت مراقبت و رعایت تقوا را داشته باشیم.

خیلی باید مراقب بود که خدای ناکرده نکند از تریبون دولت همان شعارهای انتخاباتی برخی کاندیداها را "مثل زنده باد بهار" عنوان کنیم و خیلی مراقبتهای دیگه.

  نظرات ()
چرا دولت سیاست اسناد را برگزیده است؟ نویسنده: اصولگرای اصلاح طلب - ۱۳٩٢/۱/۱٧

چرا دولت "سیاست اسناد" را برگزیده است؟

سیاست اَسناد یا افشاگری (Scandal Politics) در واقع مشی انتخاباتی ای است که در آن رقیب انتخاباتی به جای نقد اصولی طرف مقابل یا ارائه طرحهای جدید و راهگشا برای حل مسائل یک کشور، رو به برملا کردن مسائل شخصی و خصوصی طرف مقابل میکند تا وجه اجتماعی حریف را در نزد مردم تنزل داده و موجب افزایش درصد آرای رای دهندگان شود.

جلسه استیضاح مرتضوی و فیلم احمدی نژاد از لاریجانینمونه اینگونه سیاست را میتوان در رقابتهای انتخاباتی ریاست جمهوری در آمریکا مشاهده کرد،‌ به عنوان مثال:

در یکی از مناظره های تلویزیونی زنده بین اوباما و رقیب او میت رامنی، ابتدا رامنی اوباما را سرزنش میکند که چرا در طول این چند سال از ایران غافل بوده تا به توسعه برنامه هسته ای خود بپردازد و اوباما در پاسخ و بدون دفاع از عملکرد خود، رامنی را به خاطر همکاری غیر مستقیم با ایران، متهم به خیانت به ملت آمریکا میکند عین جملات اوباما این بوده است:

"وقتی ما برای اطمینان از تاثیرگذاری تحریم ها در ائتلاف بین المللی مان تلاش می کردیم، شما هنوز در یک شرکت نفتی چینی که با ایران همکاری داشت، سرمایه گذاری می کردید. حالا این مردم آمریکا هستند که باید قضاوت کنند و بگویند چه کسی در وضع تحریم های موثر علیه ایران بهتر عمل می کند." (متن کامل را از اینجا بخوانید)

نمونه ایرانی شده‌ی این قضیه را هم همگی در جلسه استیضاح وزیر محترم کار -آقای شیخ الاسلامی- در مجلس دیدیم که رئیس جمهور به جای دفاع از عملکرد آقای مرتضوی با ارائه فیلمی به تخطئه برادران لاریجانی پرداخت.

حال سوال اینجاست همانطور که بارها برخی از بلندپایه ترین مسئولین دولتی دست به افشاگری در مورد افرادی غیر حاضر در جلسات میزنند و اتهاماتی غیر قضایی را به خاطر تبرئه خود مطرح میکنند -که شدیدا هم مورد عتاب رهبر معظم انقلاب قرار میگیرد و آن را عملی خلاف شرع و قانون میدانند- پس چرا دولت در مواجه با رقبای سنگین وزنی همچون قالیباف، به جای دفاع از عملکرد خود، دست به پرونده سازی علیه شهرداری تهران و معاونتهای زیر مجموعه شهرداری زده و از هم اکنون نسبت به شهردار پرتلاش تهران که هنوز رسما کاندیدای انتخابات نشده است، فضای بگم بگم راه انداخته است.

در پس این سیاست اسناد توسط دولت چه چیزی نهفته است؟ آیا منتظر است تا بار دیگر حضرت آقا مسئولین را به همدلی و ترک تخاصم فرا خواند؟ کافیست در این چند هفته سری به سایتهای رسمی خبرگزاری های دولتی بزنید و ببینید که روزی نیست که علیه شهردار تهران و مجموعه شهرداری، مطلبی مخرب گفته نشده باشد.

شما پاسخ دهید که این ترس برخی دولتمردان و پناه بردن به سیاست افشاگری، ناشی از چیست؟

  نظرات ()
مطالب اخیر چهارسال آزگار! دعای رهبری در مورد روحانی تحقق یافت چه کسانی از قالیباف حمایت میکنند (بخش اول) پناهیان: تخریب قالیباف حرام است آخرین نظرسنجی بعد از مناظره اول شهاب مرادی: رأی من قالیباف است شرکت در نظرسنجی جدید تبیان شرکت در نظرسنجی سایت صراط نیوز شرکت در نظرسنجی نامزدهای تایید شده روزنامه دیواری ایران سربلند
دوستان من مرد عمل وحيد يامين پور كاپيتان محمود قاليباف و مردم وبلاگ میترا جاودانه دكتر مهدي كوچك زاده یادداشتهای برتر انتخاباتی دكتر محمدحسن قديري ابيانه اندیشکده خرد-دكتر دبیری مهر پايگاه شخصي و اطلاع رساني دكتر قاليباف حضرت آيت الله العظمي سيد علي خامنه اي جبهه پیشرفت و‌عدالت ایران اسلامی-متفا سایت اختصاصی هواداران دكتر قاليباف حجت الاسلام شهاب مرادي دكتر حميد نوروزي-آواي سبز سردار جبهه سازندگی وبلاگ سرباز رهبری خورشید پایتخت وبلاگ شهرکاو سی و پنج نما كارمند مطيع