اصولگرای اصلاح طلب
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ اصولگرای اصلاح طلب
آرشیو وبلاگ
      اصولگرای اصلاح طلب
(مقام معظم رهبری: بنده معتقد به اصولگراى اصلاح طلبم؛ اصول متین و متقنى که از مبانى معرفتى اسلام برخاسته، با اصلاح روش ها به صورت روزبه روز و نوبه نو.)
دانشگاه تهران، دانشگاه سوربن نویسنده: اصولگرای اصلاح طلب - ۱۳۸٥/۱/۱٢

این روزها در اخبار بین الملل و اروپا این خبر دائماً مخابره می شود که پلیس، دانشجویانی را که در دانشگاه سوربن فرانسه در اعتراض به قوانین جدید کار، متحصن شده بودند، با زور و ضرب وشتم از دانشگاه بیرون کشید و به راحتی بازداشت کرد و در خیابانها نیز به تجمعات دانشجویان در تمامی نقاط فرانسه حمله ور شده و اعمال خشونت نمود. با تمام این اوصاف دولت فرانسه و شخص رئیس جمهور (ژاک شیراک)نیز قانون جدید کار را علیرغم تمامی مخالفتها مورد تایید و پذیرش خود قرار داده اند.

با شنیدن این اخبار یاد دانشگاه تهران وسال 78 افتادم و بعد مجلس ششم که در دفاع از حریم دانشگاه در حال وضع قوانین بودند و ... که ما چون جزء ملتهای جنوبی – یا به تعبیر قدیمی تر جهان سومی – هستیم، وضع امنیت دانشگاههایمان این است و در خیابان به اعتراضات و اجتماعات پاک و معصومانه عده ای از دانشجویان حمله ور میشوند و کتک کاری و بگیر و ببند و چنین و چنان، و الا حدود صد ساله که در اروپا و همین فرانسه خودمان، دانشگاه مقدس ترین و امن ترین حریم ها را داراست!

حتی جالب تر اینجاست که دول مترقیه غربی هم، هم آوا با برخی دانشجویان عزیز ولی آشوب گر شده بودند و از حکومت ایران می خواستند که به خواسته دانشجویان تن بدهد (حالا خواسته هر چه باشد مهم نیست).

بنده نمی خواهم نتیجه بگیرم که بالاخره پلیس باید برای ایجاد آرامش به دانشگاه برود و یا به خاطر حفظ حریم مقدس! دانشگاه و دانشجو، هر غلطی را که دانشجویان خواستند بکنند ندیده گرفته، ولی وارد دانشگاه نشود و یا در خیابان دانشجویان آشوب گر و ماجراجو را کتک نزند و متفرق نکند. منظورم این است که بعضی وقتها ما اینقدر غربیها و اروپایی ها (البته از نوع غیر مسلمانش) را در بست قبول داریم و از پیامبر خودمان هم مقدس تر جلوه میدهیم که نقد را به پیامبر روا میداریم ولی اندیشه و عملکرد اندیشمندان غربی را وحی منزل میدانیم که اگر یک روزی خود آنها این تصورات ما را درباره خودشان بشنوند، اول پوزخندی تحویل ما میدهند و با نگاه عالم اندر سفیهی که به ما می اندازند، در دلشان می گویند که به همین خیال باش و در زبان گویند که دقیقاً آنها هستند که میتوانند درست و غلط را به ما بفهمانند.

 

  نظرات ()
ژست های مدیرعاملی نویسنده: اصولگرای اصلاح طلب - ۱۳۸٥/۱/۱٢

یکی از دوستان بنده که مدیر عامل شرکتی خصوصی هم می باشد – البته از آن مدیر عاملهای تازه به دوران رسیده و البته با پس زمینه مذهبی- برایم تعریف می کرد که به تجربیاتی رسیده که باعث شود پرستیژ و کلاس شرکت را افزایش داده و در نهایت هم باعث افزایش فروش و توسعه شرکت گردد. برخی از این روشها را او برایم تعریف کردو برخی دیگر را از رفتارهای جدیدیش استنتاج کردم. چون برایم جالب بود که یک بچه مذهبی خفن پریروز، جوان مذهبی معتدلتر دیروز و امروز مدیر عاملی روشنفکر! با سایه مذهبی و خدا میداند فردا چه چیزی، چنین افکاری پیدا کرده است. یکسری از آنها را اینجا می آورم که اگر کسی هوس افزایش فروش و توسعه قراردادهای شرکتش را داشت – البته به گمان ایشان- و همراه با بالا بردن کلاس و پرستیژ! شخصیت مدیریتی خود، آنها را بکار ببرد، انشاء الله که مورد قبول واقع شود:

  1. زیاد خودت را برای مخاطبان شرکت – چه داخلی و چه خارجی- آفتابی نکن، تا بیشتر اسمت سر زبانها باشد و ابهتت حفظ شود، تا ملت خیال کنن که با یک موجود عجیب و غریب و دست نیافتنی طرف هستند که تا حالا قیافه اش را هم ندیده اند.
  2. ظاهرت نه مذهبی باشد – که طاغوتی ها و بی دینها از تو فراری باشند- و نه غیر مذهبی تا دوستان و آشنایان و بچه مسلمانها تو را غیر خودی ندانند.
  3. پیرو نصایح بند قبل، نه یک جوری ریش بگذار که نگن طرف ریشو و امله و نه یک جوری ریشت را بزن که بگن غرب زده و لا دینه.
  4. اگر کسی خواست در اتاقت با شما ملاقات داشته باشد، هر چند که وقت قبلی گرفته و هماهنگ کرده بود، باید چند دقیقه ای بیرون منتظر بماند تا خیال ورش ندارد با کم کسی طرف هستش که به راحتی قابل دستیابی باشد. (جالب اینجاست که همین جناب، تا چند وقت پیش این اعتقاد را داشت که اگر در خیالان باعث بشوی که یک اتوبوس با 50-60 تا مسافر بخاطر تو یک ترمز اضافه بکند و 3-4 ثانیه تاخیر در حرکتش ایجاد شود، شما حدود 3-4 دقیقه-نفر وقت را تلف کرده ای و باید در روز جزا پاسخگوی اتلاف وقت مردم باشید)
  5. منشی ات باید حتماً یک  خانم زیبا رو و خوش صدا باشد که یک بتواند یک مشتری بالقوه را به مشتری بالفعل تبدیل کند و همچنین ارباب روجوعهای شرکت در دقایق انتظار لحظات خوش و به یاد ماندنی ای را سپری کنند. البته نباید وضع آرایش یا حجابش طوری باشد که مردم شرکت را با خانه عفاف اشتباه بگیرند.
  6. تا آنجایی که میتوانی در صحبت کردن با غریبه ها، مدرک های تحصیلی و دوره های آموزشی (تخصصی – مدیریتی) را که در داخل و خارج کشور گذرانده ای به رخ مخاطب بکش و در لا بلای حرفهیایت با اصطلاحهای زبانهای بیگانه – البته به غیر از عربی- جوری حرفهایت را به خوردش بده که مخاطب خیال کند، تو از آن مدیر هایی هستی که هر صد سال یکبار پیدا می شوند و الآن کسی قدر و منزلت شان را نمی داند و صد سال دیگر معروف و مشهور می شوند.
  7. هیچ وقت نمازت را اول وقت یا خدای نکرده در انظار افراد نخوان، که یک وقت هم ریا نشود و هم متهم به مسائل دیگر نشوی. ترجیحاً نیم ساعت مانده که قضا بشود بهتر است.
  8. در صحبت با خانمها – مخصوصاً خانمهای غرب پسند و تحصیل کرده خارجه و بد حجاب – هیچ حد و حدودی قائل نباش و فقط  با آنها دست نده – که اگر این مورد هم منع شرعی نداشت چقدر خوب میشد-
  9. ... و قس علیهذا.

این حرفها و نصایحی! که مطرح شد، تنها بخشی از هزاران ژستهای مدیریتی ای است که باید طبق یک سنت نانوشته- که سینه به سینه منتقل میشود- مو به مو توسط امثال این حضرات مدیران رعایت شود.

حالا به خاطر طولانی نشدن کلام، دچار خود سانسوری شده و از موارد مربوط به دکوراسیون، مبلمان و چیدمان اتاقها، نوع کیف دستی و قاب عکسهای دیوارها و ... فاکتور گرفتم.

نکته آخر اینکه، خیال نکنید این حرفها و ادا و اطوارها فقط مختص ایشان هست و یا فقط در خارج کشور امثال این حضرات وجود دارند، بلکه تا دلتان بخواهد شرکتهای خصوصی شهرهای بزرگ کشور – مخصوصاً تهران- پر است از این مدیران امروزی و متجدد! و چه کم هستند مدیران هم تیپ رجایی ها و احمدی نژادها، که خدمت رسانی و نوکری مردم مهمترین دغدغه آنهاست نه تیپ و ظاهر.

 

  نظرات ()
مطالب اخیر چهارسال آزگار! دعای رهبری در مورد روحانی تحقق یافت چه کسانی از قالیباف حمایت میکنند (بخش اول) پناهیان: تخریب قالیباف حرام است آخرین نظرسنجی بعد از مناظره اول شهاب مرادی: رأی من قالیباف است شرکت در نظرسنجی جدید تبیان شرکت در نظرسنجی سایت صراط نیوز شرکت در نظرسنجی نامزدهای تایید شده روزنامه دیواری ایران سربلند
دوستان من مرد عمل وحيد يامين پور كاپيتان محمود قاليباف و مردم وبلاگ میترا جاودانه دكتر مهدي كوچك زاده یادداشتهای برتر انتخاباتی دكتر محمدحسن قديري ابيانه اندیشکده خرد-دكتر دبیری مهر پايگاه شخصي و اطلاع رساني دكتر قاليباف حضرت آيت الله العظمي سيد علي خامنه اي جبهه پیشرفت و‌عدالت ایران اسلامی-متفا سایت اختصاصی هواداران دكتر قاليباف حجت الاسلام شهاب مرادي دكتر حميد نوروزي-آواي سبز سردار جبهه سازندگی وبلاگ سرباز رهبری خورشید پایتخت وبلاگ شهرکاو سی و پنج نما كارمند مطيع